Összetevők: ivóvíz, ételecet, sárga mustármag, édesítőszer (eritrit), étkezési só, őrölt fűszerek (kurkuma, köménymag, majoranna, feketebors, koriandermag)
A mustár 6 gyógyító hatása
Az már bizonyított tény, hogy a mustár a nyálkahártyát remekül oldja, a megfázásos időszak idején pedig nagy segítség lehet. Ennél azonban sokkal több gyógyító hatása van, amikre nem is gondolnánk!
1. Megfázás enyhítése
Hagyományos, orrdugulás elleni gyógymódként alkalmazhatjuk.
2. Vérkeringés javítása a testben
A mustár a bőrön enyhe irritációt okoz, ami serkenti a helyi vérellátásokat, meleg, bizsergő érzést idéz elő, ezért tökéletes csodaszer az ujjak időnkénti elfehéredésével és fájdalmával járó keringési zavarok esetén.
3. Étvágytalanság ellen
Az ételbe kevert mustár serkenti a nyál és emésztőnedvek működését, így fokozható az étvágy. Sok ember szenved ugyanis étvágytalanságban és az ezzel járó megbetegedésekben.
4. Lábgombásodás ellen
Mustármagos vagy mustárporos lábfürdő által megszabadulhatunk a kellemetlen lábgombától olcsón, természetes módon.
5. Hátfájás, ízületi fájdalom
Vérpezsdítő hatása révén kiüríti az idegsejtekből a P-anyagot, ami az a vegyület, amely a fájdalomjeleket továbbítja az agyba.
6. Fejfájás, láz enyhítése
A mustármagos lábfürdő serkenti a lábfej keringését, és mivel a lábban, pontosabban a talpban sokféle idegvégződés található, így nem csak a végtagokra vannak jótékony hatással, hanem az egész testre. Segít levinni a lázat, csillapítani a fejfájást.
Értékelések
Még nincsenek értékelések.