Glukozamin + kondroitin + msm + tartalmú étrend-kiegészítő. Összetétele napi adagonként (3 tabletta):
Glükozamin-szulfát | 750mg |
Kondroitin-szulfát | 600mg |
MSM | 450mg |
Glukozamin
A glukozamin (C6H13NO5) egy szerves vegyület. A glukozamin a porcszövet természetes alkotóeleme. A hétköznapi ételekben nem igazán fordul elő. A kiegészítőkben található glukozamint tengeri kagylók héjából vonják ki.
Kondroitin
A kondroitin a porc egyik fő alkotóeleme, amelyet kiváló vízmegkötő képesség jellemez. Elsősorban sportolóknak, idősebbeknek és nehéz fizikai munkát végzőknek ajánlják.
MSM
Az MSM, methyl-sulfonyl-metan, úgy hangzik, mint egy szintetikus vegyület neve, ennek ellenére egy a természetben előforduló, a ként szerves kötésben tartalmazó vegyület, mely az emberi étrendben és az összes gerinces táplálékában megtalálható és minden élő szervezetben jelen van. A leggazdagabb szerves kén forrás az anyatej. A második leggazdagabb forrása pedig az esővíz (innen kerül a táplálékláncba) A szerves kén megtalálható többféle ételben, például a kellemetlen szagú zöldségekben főleg a brokkoliban, káposztában, hagymában, fokhagymában, tormában, vagy a mustárban. De tartalmaznak némi szerves ként a húsok, a tojás, a tengeri moszatok, a hínár és az algák is. Miért és mikor érdemes pótolni? Normális esetben az egészségesen és kiegyensúlyozottan táplálkozó embereknek nem lenne kénhiánya. Ám a táplálkozásunk jelentősen megváltozott az elmúlt néhány száz évben. Sajnos manapság az emberek nagy része alig eszik friss zöldségeket, így nem jutnak a megfelelő mennyiséghez. A feldolgozott élelmiszerek kén tartalma szinte nulla. Az ételek feldolgozása, tartósítása, főzése, sütése elpusztítja a bennük lévő szerves kénvegyületeket. Pedig az emberi szervezetnek szüksége van rá, mivel a szerves kén együtt működik a vitaminokkal, aminosavakkal. Hol található meg a szervezetben? Az MSM egy fontos komponens az emberi szervezetben. Szinte minden sejtünkben jelen van. A legnagyobb koncentrációban a bőrünkben, hajunkban, körmeinkben, csontjainkban, izomzatunkban és az ízületeinkben van jelen. Tehát ha pótolni szeretné, érdemes minél több nyers zöldséget fogyasztani a fent felsoroltakból. Amennyiben ezt nem tudja megtenni, lehetősége van étrend-kiegészítőként pótolni. A fenti három anyagot érdemes együtt fogyasztani. Tengeri kagylókra és/vagy rákfélékre érzékenyeknek szedése nem ajánlott!
Értékelések
Még nincsenek értékelések.