Felhasználása: ugyanarra használhatjuk mint a közismert barna lenmagot. Aranyos színe nem annyira domináns különböző italokban mint a barna lenmagé, a szemnek tetszetősebb. Kicsit jobban sűrít, íze lágyabb, selymesebb.
Ha nagyon röviden akarjuk összefoglalni, akkor az, hogy az aranysárga lenmag még egy fokkal jobb, mint a “sima”. Több benne az Omega zsírsav és a polifenol (nem tápanyagként hasznosuló, ám az egészségre nagyon előnyös hatással bíró vegyület), és erőteljesebb a sűrítő hatása, vagyis fokozottabban segíti az emésztést és tisztítja a bélrendszert. (Illetve sűrűbb turmixokat is lehet vele csinálni.) Az íze selymesebb, lágyabb, mint a barna lenmagé.
Müzlibe, joghurtba, kefírbe, mézzel, tejbe, gyümölcslébe, süteménybe keverve, vagy akár önmagában. Nagyon finom tud lenni a pirított lenmag például a salátába keverve.
Naponta már 1-2 evőkanál lenmaggal is nagyon sokat teszünk az egészségünkért, nem beszélve arról, hogy a testsúlycsökkentést is kiválóan segíthetjük vele. A maximum 3 evőkanálnyi lenmag fölé ne is nagyon menjünk egy nap, különben emésztésjavító hatásának épp az ellenkező hatását érhetjük el, és nagyon fontos, hogy rengeteg folyadékot, elsősorban vizet vagy ízesítetlen teát igyunk hozzá!
Kinek ajánlott?
Annak, akinek magas a koleszterinje, vagy hajlamos lehet a magas koleszterinszintre, illetve akinek a családjában jellemzőek a szív-és érrendszeri betegségek.
Értékelések
Még nincsenek értékelések.