Az ősi hun-szkíta-magyar ételeink megőrzött kincseit és a ma is virágzó ázsiai konyhaművészetet összefonva újraéleszthetjük a fermentált ételeken alapuló gyógyító konyha kultúráját. Ez a hagyományokra épülő megközelítés nem csupán az étkezési szokásainkat, de a testi-lelki egészségünket is mélyen befolyásolja.
A bennünk élő mikroorganizmusok nem csupán emésztésünket segítik, hanem közvetlen hatással vannak lelki állapotunkra, étvágyunkra és vágyainkra is. Az ember és a bélflóra közötti ősi szövetség nemcsak a táplálkozásban rejlik, hanem az egészségünk védelmében is kiemelkedő szerepet játszik. A szervezetünk egészséges működéséhez nélkülözhetetlen az ezen egyensúly fenntartása.
Sajnos, a modern kor rohanása közepette sokszor elfeledkezünk őseink bölcsességéről és az egyszerű, de hatékony gyógymódokról. Hippokratész tanácsát, miszerint “ételed legyen a gyógyszered”, már kevésbé vesszük komolyan. Pedig a fermentált élelmiszerek segítségével hatékonyan támogathatjuk és regenerálhatjuk a meggyengült bélflórát. Ezenkívül a fermentáció folyamán a káros szénhidrátok és környezeti méreganyagok lebomlanak, miközben számos életfontosságú vitamin és enzim képződik.
E könyv célja, hogy rávilágítson arra, hol tévedtünk és hogyan állíthatjuk helyre gyógyító konyhánkat. A receptek sorában olyan hagyományos fermentált ételek is helyet kapnak, melyeket sajnos sokszor elfeledtünk, mint például az ősi kovász vagy a csintalan palacsinta.
Reméljük, hogy e könyv olvasása ösztönzőleg hat majd rád, Kedves Olvasó, hogy te is otthon elkezdj kísérletezni, és új alapokra helyezd a gyógyító konyhaművészetet. Legyen ez az útmutató a természetes egészségmegőrzés és az örömteli táplálkozás felé vezető úton!
dr. Csicsor János”
Értékelések
Még nincsenek értékelések.