A Tüdőfüves cseppek 8 gyógynövény alkoholos oldata. A készítmény hozzájárulhat a felső légúti rendszer egészségének fenntartásához, a szervezet védekező rendszerének megfelelő működéséhez.
Amit érdemes tudni a TÜDŐFŰ, IZLANDI ZUZMÓ, CICKAFARKFŰ, MEZEI ZSURLÓ, LÁNDZSÁS ÚTIFŰ, KAKUKKFŰ, ORVOSI ZSÁLYA ÉS MÁLYVA LEVÉL együttes alkalmazásáról: Segíthet légzési nehézségeknél, köhögésnél, gége- és garathurutnál, kínzó rekedtség, megfázás, influenza esetén. Hozzájárulhat a felgyülemlő nyálka oldásához, ugyanakkor fokozhatja a gyulladt szövetek védőréteggel történő bevonását. Száj- és garatüreg-gyulladáskor, mellhártyagyulladáskor is enyhíthet a tüneteken. Kedvezően befolyásolhatja a tüdő egészséges munkáját. Csillapíthatja az asztmatikus rohamokat. Serkentheti a légcsövekben lévő csillók működését. Segíthet leszokni a dohányzásról, enyhítheti a dohányzás okozta légcsőbántalmakat, valamint a dohányzásból eredő reggeli köhögést. Erősítheti az immunrendszert.
Összetevők: hordozó (víz és alkohol), kakukkfű, izlandi zúzmó, cickafarkfű, mezei zsurló, lándzsás útifű, orvosi zsálya, fehérmályva levél és tüdőfű.
Tápanyagok/hatóanyagok a napi adagban: A kakukkfűből 9,45 mg, az izlandi zúzmóból 8 mg, a cickafarkfűből, mezei zsurlóból, lándzsás útifűből, orvosi zsályából, fehérmályva levélből és tüdőfűből egyaránt 7 mg található a 21 cseppben.
Fogyasztási javaslat: fő étkezés után 1×21 csepp, 1 pohár vízben oldva. Az ajánlott fogyasztási mennyiséget ne lépje túl!
Tárolás: Szobahőmérsékleten, gyermekek elől elzárva. A termékben üledékesedés előfordulhat, mely nem befolyásolja a termék hatását.
Kiszerelés: 50 ml/üveg.
OÉTI SZÁM: 6352/2009
Mezei zsurló: A zsurló szerény külseje sokféle gyógyhatást takar. Kiváló gyógynövénye a vértisztító kúráknak, de alkalmazható vizelethajtóként, valamint vesemedence gyulladás esetén, és hólyagbántalmaknál. Régóta közismert vérzéscsillapító, a népi gyógyászatban köhögés elleni hatása miatt alkalmazták. Jó reuma és köszvény ellen is, segítheti a sebgyógyulást. Gyenge, törékeny köröm és hajhullás esetében is alkalmazzák, mivel a benne lévő kovasav sok szilíciumot tartalmaz. Hatásos gyógyír húgyúti fertőzéseknél ,és ödémás lábaknál jó vízhajtó. Fogíny, szájüregi illetve torokgyulladásnál is hatékonyan segíthet. Egyes adatok szerint a szervezet ellenálló képességét fokozó hatása van. A vesék és a húgyutak őre.
Cickafarkfű: A növény olyan anyagokat tartalmaz, amelyek elállíthatják a vérzést, de fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő tulajdonságuk szintén hasznos a sebek kezelésénél. Emésztést elősegíthető és enyhe nyugtató hatása, valamint menstruációknál való használata szintén említést érdemel.
A cickafarkfű számos olyan vegyületet tartalmaz, amelyeknek szerepe van a sebkezelésben. Közülük kettő – az achilletin és az achillein – segítheti a véralvadást. Másoknak – az azulénnek, a kámfornak, a kamazulénnek, az eugenolnak – gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító hatásuk van, míg a tanninok, a terpineol és a cineol antiszeptikusak.
Sötétkék színű illóolajat, azulént tartalmaz ( számos gyógynövény sötétkék színű, nyugtató, gyulladáscsökkentő anyaga), melyet kenőcsökhöz keverve égési sebek és különböző bőrgyógyászati folyamatok kezelésére alkalmas készítményeket nyerünk, melyeket például visszeres lábszárfekély terápiában is használnak. Nagyobb hígításban testápolószerek gyakori hatóanyaga.
Étvágyjavító. Szélgörcsoldó, javíthatja a kiürülési reflexet. Vérzéscsillapító hatású az emésztőrendszerben, de a menstruációs görcsök, vérzések esetében is. Az epehólyag és a máj működését elősegítheti, a húgyúti, légzőszervi bántalmakat gyógyíthatja. A nőgyógyászati zavarok elleni teák nélkülözhetetlen szere, de a férfiak prosztataduzzanataira is gyógyítható hatású. Vizelethajtó, tisztító tulajdonságú, a vérnyomáscsökkentésben, és a szervezet méregtelenítésében is hatásos.
Kakukkfű: A kerti kakukkfű az egyik legősibb gyógynövény. Fertőtlenítő tulajdonságán kívül a kakukkfű nyálkaoldó és köptető hatását légcsőhurut esetében a mai tudomány is elismeri. Köhögési ingercsillapító és görcsoldó hatása még a szamárköhögés estében is elfogadott. Alkalmazzák még asztma, dohányosok idült hörghurutja, időskori tüdőtágulás, hörgőtágulás kezelésében is. Fertőtlenítő hatásán túl illóolaja serkenti az immunrendszer működését, hatására fokozódik a fehérvérsejtek termelődése, ezért a növény fürdő és inhalálás formájában különösen hatékony.
Ma is gyakran használjuk ki gyógyhatásait, hiszen kitűnő étvágygerjesztő, görcsoldó, gyomorerősítő és köhögéscsillapító. Fürdővizekben illatos és frissítő hatású. A kakukkfű-fürdő régóta ismert terápia, amellyel a meghűlést még a kezdeti határon lehet kezelni. A köhögős,náthás időszakban, torok- és légcsőgyulladás esetén kiegészítő kezelésként is ajánlott a kakukkfű tea főzetét kortyolgatni, vagy olaját a párologtatóba cseppenteni.
Amire vigyáznunk kell!
A kakukkfű az egyik legerősebb gyógynövény, használata során a szakember által előírt adagok pontos betartása, a javasolt felhasználási mód betartása ajánlatos. Epilepszia és pajzsmirigy problémák esetén lehetőség szerint ne alkalmazzuk.
Áldott állapotban lévő, illetve szoptató nők ne alkalmazzák!
Orvosi tüdőfű: A tüdőfű levelét, valamint virágos hajtását nyálkaanyag és C-vitamin tartalmának köszönhetően különböző légzőszervi megbetegedések kezelésére használhatjuk. A növényből készült teakeverék alkalmas arra, hogy az enyhe lefolyású, meghűléses eredetű légúti betegségeket enyhítse. Alkalmas a légcsőhurut és a légzőszervi panaszok kezelésére az által, hogy enyhíti a tüdő és a légcső irritációját valamint elősegítheti a váladék felszakadását. Fontos köhögéscsillapító és köptető. Gyakran használják még a légúti megbetegedések mellett vérzéscsillapításra, hasmenés és aranyeres csomók kezelésére. Jó tulajdonságaihoz tartozik a tüdőfűnek az összehúzó hatása és gyulladás kezelésére használják.
Úti füvek: Csökkentheti a gyulladást, antibiotikus hatású. Sebgyógyítható, vérzéscsillapító hatása már a népgyógyászati tapasztalatokból is ismert. Nyákoldó hatású, ezért a felső légutak gyulladásos folyamatainak gyógyíthatásában, valamint bronchitis, makacs köhögés, hurutoldás esetében is bevált szer. Javíthatja az étvágytalanságot. A gyomor valamint a bélrendszerben előforduló nyálkahártya gyulladásoknál is segíthet. A szervezet regenerációs folyamatait támogatja, ezzel az immunrendszert erősítheti. Belső vérzések esetén is javasolt a használata. Magjának főzete gyermekek enyhe, hatásos hashajtó szere.
Zsálya: Számos vizsgálat kimutatta, hogy a zsálya az izadékonyságot akár 50 %-ban is visszaszoríthatja, a legerősebb hatását fogyasztása után 2 órával fejti ki. Ez egyben azt is megmagyarázza, miért lehetett a növényt az erőteljes izzadással járó láz csökkentésére, és az anyatej elapasztására alkalmazni.A zsályáról a laboratóriumi kísérletekben kimutatták, hogy számos fertőzést okozó baktérium ellen is hatásos ami a növény évszázados sebgyógyítható használatára magyarázattal szolgál.
Értékelések
Még nincsenek értékelések.