Amikor a szervezetünkben gyulladás lép fel, az általában valamilyen rendellenességre utal, amit a testünk öngyógyító mechanizmusa igyekszik kijavítani. A gyulladás okai így igen szerteágazóak lehetnek, a kezeléshez viszont mindig érdemes előnyben részesíteni a természetes módszereket.
A GYULLADÁS OKAIRÓL RÖVIDEN – DE HOGYAN KEZELJÜK ŐKET?
Nagyon fontos már rögtön az elején kihangsúlyozni, hogy lényeges különbség van az akut (rövid távú) és a krónikus (hosszú távú) gyulladások között. Az előbbi a test öngyógyító folyamatának része. Hogyha például valamilyen sérülésünk keletkezik, és baktériumok jutnak egy sebbe, akkor az immunrendszer a véren keresztül olyan sejteket juttat az érintett területre, amik elpusztítják a kórokozókat, helyreállítják a vér- és nyirokkeringést. Ugyanaz a helyzet a szervezeten belül történő gyulladásos folyamatokkal is.
E folyamatok közben tapasztalhatjuk például a sérült terület felmelegedését, a bőr kipirosodását, esetleg fájdalmát. Amint a szervezetnek sikerült legyőznie a kórokozókat, a gyulladás is magától elmúlik. Tehát ez voltaképpen a test egy természetes és hasznos reakciója, ám az már semmiképp sem tekinthető normálisnak, ha krónikussá válik.
A hosszú ideje fennálló gyulladás ugyanis legyengíti az immunrendszert, amit így sokkal könnyebben támadnak meg a betegségek, mivel az folyamosan a gyulladások “legyőzésével” van elfoglalva. Ráadásul szív- és érrendszeri megbetegedéseket, cukorbetegséget, autoimmun betegségeket, de számtalan más betegséget is okozhat.
A gyulladás okai igen sokfélék lehetnek és sokszor nem is lehet konkrétan egy-egy okot megnevezni. A gyulladás a legtöbb esetben több probléma együttállása vagy egy komoly ok-okozati összefüggés, de ezek mindenképp hozzájárulhatnak a krónikus gyulladásos betegségekhez:
- stressz,
- alváshiány,
- helytelen táplálkozás,
- mozgásszegény életmód,
- mikroorganizmusok (gombák, baktériumok, vírusok, stb.)
HOGYAN LEHETSÉGES A GYULLADÁSOK KEZELÉSE?
Itt megint fontos hangsúlyozni, hogy közel sem mindegy, hogy akut vagy krónikus gyulladásról van szó. Az akut gyulladásokat nem szükséges kezelni, ugyanis amint a szervezet gyógyító folyamatai lezajlottak, maguktól elmúlnak. Addig is a fájdalom helyileg csillapítható, például hideg borogatással.
A krónikus gyulladásokat viszont nem szabad figyelmen kívül hagyni, ugyanis számos komoly betegséget is okozhatnak! Léteznek azonban olyan természetes szerek, melyekkel remekül lehet csillapítani.
- A ReFlex kapszula egy gyulladáscsökkentő gyógynövény-komplex, ami 100% természetes hatóanyagokból áll, így nem okoz mellékhatásokat. Használható reuma, ízületi és más gyulladások kezelésére.
- Antioxidánsok: az antioxidánsok semlegesítik a káros szabad gyököket, amik szintén felelőssé tehetőek a gyulladások kialakulásáért. A C- és E-vitamin, a Q10-koenzim, a szelén és a cink remek antioxidáns.
- Omega-3 zsírsavak: ezek a hatóanyagok nemcsak gátolják a gyulladásokat kiváltó prosztaglandinok termelődését, hanem elősegítik a zsírban oldódó antioxidánsok hasznosulását is. Fő forrásai a halak és a tengeri herkentyűk.
- Méhpempő: erőteljes gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik, hisz rengeteg aminosavat, zsírsavat és fenolt tartalmaz.
- Gyulladáscsökkentő fűszerek: a fekete bors, cayenne bors, fahéj, szegfűszeg, fokhagyma, gyömbér és kurkuma nemcsak az ételek ízesítésére használható, hanem gyulladáscsökkentőként is nagyon hatékony.
A GYULLADÁS NEM MINDIG JÁR TÜNETEKKEL
A gyulladás nem mindig okoz felismerhető tüneteket, egy vérvizsgálattal azonban kimutatható, ha gyulladás van a szervezetben. Járjunk utána mielőbb!
Forrás: https://www.myrobalanmed.com/